Yurtdisi Marka ve Patent Tescili

image
Türkiye’de yapılan bir buluşun, marka ya da patent tescil başvurusu sadece Türkiye sınırları içinde korunmaktadır. Daha kapsamlı bir koruma için yurt dışı marka tescilinizi yapıyoruz.

Günümüzde artan ihracat ile Türk ürünleri yurt dışında kendisine ciddi bir pazar oluşturmakta ve tüketiciler tarafından aranılır hale gelmektedir.

Bu süreyle beraber kurumların uluslararası pazarda yer edinebilmeleri için ilgili ülke veya ülkelerde bir marka ya da patent tescil başvurusunda bulunması gerekmektedir. Üçüncü şahıslar tarafından yanabilecek taklit problemlerini önlemenin hukuki yolu tescil işlemini gerçekleştirmekten geçmektedir.

Tüm dünyada geçerli bir kullanım ve isim hakkı yoktur ancak yurt dışında tasarım başvurularında 3 farklı yol izlenebilir.

LAHEY SİSTEMİ
OHIM
ÜLKE BAZINDA BAŞVURU

Ülke bazında başvurular süre bakımından oldukça uzun sürmekte ve maliyetli olmaktadır.

Lahey ve OHIM sisteminde tek başvuru ile birden çok ülkede işlem yaptırmak hem daha kısa sürede gerçekleşmekte hem de ülke bazında başvuruya kıyasla çok daha ucuza mal olmaktadır. Her iki sistemde de tek başvuru ile sisteme üye olan bütün ülkelerde aynı anda geçerli olacak tescil işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

Simurgsoft, uzman vekilleri yurtdışı marka ve patent tescil işlemlerini en uygun fiyatlar ile gerçekleştirmekte, alanında deneyimli hukukçuları ile olası hukuk sorunlarında müşterilerine hizmet vermektedir. Uluslararası işlemleriniz için daha detaylı bilgi almak isterseniz online başvuru formumuzu doldurabilir veya irtibat telefonumuzdan arayarak profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Domain Tescil

image
En ucuz domain adı tescili yapan Simurgsoft, müşterilerinin talebi doğrultusunda ‘ com.tr’, ‘biz.tr’ ve ‘info.tr’ uzantılı alan adı tescil işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Devamı..

Marka Tescil

image
Bir işletmenin ürün veya hizmetlerini bir başka işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kişi adlarından, sözcüklerden, şekillerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret ve sembollere marka denilmektedir. Globalleşen dünyada ayrıcalıklı bir yere sahip olmak isteyen işletmelerin gelişen ekonomiden pay alabilmeleri için marka tescili yapmaları gereken en önemli husustur. Devamı..

Patent Tescil

image
Bir buluşun kullanım haklarına sahip olabilmek adına belirli bir süre zarfında buluşu yapan kişiye tanınan haklar ve bu hakların belgelenmesidir. Buluştan doğan tüm hakların yaratıcısını tarafından kullanılabilmesi ancak tescil işlemi ile mümkün olmaktadır. Devamı..

YurtDışı Marka ve Patent Tescili

image
Türkiye’de yapılan bir buluşun, marka ya da patent tescil başvurusu sadece Türkiye sınırları içinde korunmaktadır. Daha kapsamlı bir koruma için yurt dışı marka tescilinizi yapıyoruz. Devamı..

Telif Hakları

image
Globalleşen dünyada mevcut gümrük duvarları üreticileri diğer ülkelerdeki üreticiler ile rekabet etme zorunluluğu içerisine itmiştir. Yaşanan bu gelişmeler sonucunda üretim gücünün, kalitesi ve kapasitesi önemini giderek yitirmekte, yerine üretilen malları daha iyi şartlarda pazarlama işlevini sağlayan telif hakları ( tescilli markalar, tescilli patentler gibi) almaktadır. Devamı..