Marka Tescil

image
Bir işletmenin ürün veya hizmetlerini bir başka işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kişi adlarından, sözcüklerden, şekillerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret ve sembollere marka denilmektedir. Globalleşen dünyada ayrıcalıklı bir yere sahip olmak isteyen işletmelerin gelişen ekonomiden pay alabilmeleri için marka tescili yapmaları gereken en önemli husustur.

Maddi duran varlıklar (makine parkı, şirket binaları, arsaları gibi), içinde bulunduğumuz yüzyılın ilk yarısında şirketlerin ticari değerinin büyük bir kısmını teşkil ederken, yüzyılın ikinci yarısında marka değerleri toplam şirket değerinin büyük kısmını kapsar hale gelmiştir. Bazı şirketlerin değeri, toplam şirket değerinin % 80’ nine ulaştığı göz önüne alındığında, tescil yaptırmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak oldukça anlamlı olacaktır.

Uzun uğraşlar sonucu yarattıkları ve dünyaya tanıttıkları kurumların tescil işlemlerini yerine getiren, bunun takibini yaptıran kuruluşlar, kullanım haklarından doğan faydaları ekonomik olarak fazlası ile geri almaktadırlar. Tüketicilerde marka bilincinin oluşması ve tüketim alışkanlığının buna endekslenmesi ile kurum ve kuruluşların ticari pastadan çok daha fazla pay aldığını söylemek mümkündür.

Son yıllarda oluşan bu bilinç ile Avrupa’nın en çok başvuru yapan ülkesi konumuna gelen Türkiye’de işlemleriniz, marka tescil ofisleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Sektörün önde gelen kuruluşlarından olan ve İstanbul, Ankara ve İzmir’ de faaliyet gösteren Simurgsoft, hizmetlerini en uygun fiyatlar sunmaktadır. Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine en kaliteli hizmeti vermektedir.

Yeni marka oluşturmada kişi ve kuruluşların çözüm ortağı olan Simurgsoft, profesyonel kadrosu ile kurumsal kimlik tasarımı, araştırmalar ve tescil işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Domain Tescil

image
En ucuz domain adı tescili yapan Simurgsoft, müşterilerinin talebi doğrultusunda ‘ com.tr’, ‘biz.tr’ ve ‘info.tr’ uzantılı alan adı tescil işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Devamı..

Marka Tescil

image
Bir işletmenin ürün veya hizmetlerini bir başka işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan kişi adlarından, sözcüklerden, şekillerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret ve sembollere marka denilmektedir. Globalleşen dünyada ayrıcalıklı bir yere sahip olmak isteyen işletmelerin gelişen ekonomiden pay alabilmeleri için marka tescili yapmaları gereken en önemli husustur. Devamı..

Patent Tescil

image
Bir buluşun kullanım haklarına sahip olabilmek adına belirli bir süre zarfında buluşu yapan kişiye tanınan haklar ve bu hakların belgelenmesidir. Buluştan doğan tüm hakların yaratıcısını tarafından kullanılabilmesi ancak tescil işlemi ile mümkün olmaktadır. Devamı..

YurtDışı Marka ve Patent Tescili

image
Türkiye’de yapılan bir buluşun, marka ya da patent tescil başvurusu sadece Türkiye sınırları içinde korunmaktadır. Daha kapsamlı bir koruma için yurt dışı marka tescilinizi yapıyoruz. Devamı..

Telif Hakları

image
Globalleşen dünyada mevcut gümrük duvarları üreticileri diğer ülkelerdeki üreticiler ile rekabet etme zorunluluğu içerisine itmiştir. Yaşanan bu gelişmeler sonucunda üretim gücünün, kalitesi ve kapasitesi önemini giderek yitirmekte, yerine üretilen malları daha iyi şartlarda pazarlama işlevini sağlayan telif hakları ( tescilli markalar, tescilli patentler gibi) almaktadır. Devamı..